W parku w centrum Rzeszowa turyści zatrzymują się, by przeczytać tablicę upamiętniającą ofiary „tysiącletniej walki o wolność”. Przyglądają się pomnikowi z czasów komunizmu, do którego jest ona przymocowana. Za kilka miesięcy pomnik — obelisk przedstawiający żołnierzy zamrożonych w walecznej pozie — może zniknąć. Władze chcą go albo zburzyć, albo rozebrać i przenieść elementy do muzeum oraz na cmentarz wojskowy. Pomnik upamiętnia bowiem Armię Czerwoną.
Źródło: Onet

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis