Przez całe dwudziestolecie międzywojenne trwała intensywna rywalizacja wywiadowcza między Polską a Związkiem Sowieckim, uznawanym za największe zagrożenie dla II Rzeczypospolitej. Skala działalności agenturalnej była tak duża, że tylko w 1924 r. polski kontrwywiad zatrzymał 389 osób podejrzanych o szpiegostwo. Najgłośniejszym przypadkiem zdrady była sprawa majora Piotra Demkowskiego.
Źródło: Onet

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis